O bitewniakach słów kilka
Utworzone: 09.01.2017 17:14

Wyobraź sobie, że grasz w grę strategiczną. Już? Świetnie. Teraz zamień ekran monitora na stół, na którym znajduje się pole bitwy. Twoja drużyna to świetnie wykonane figurki,  po drugiej stronie siedzi twój przeciwnik. Zaintrygowany?            

Bitewniaki, bo o nich właśnie mowa, to hobby łączące w sobie modelarstwo i fantastykę. Gramy własnoręcznie malowanymi figurkami, które wystawiamy do walki z armią przeciwnika. Starcie wygrywa ten, kto wykaże się większą przebiegłością  i sprytem, wykona określone zadanie lub rozgromi armię przeciwnika przy jak najmniejszych stratach ze swojej strony.  


Klimat, czyli gra grze nierówna  

Aby gra dawała jak najwięcej satysfakcji, wybierz system, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom, zainteresowaniom i potrzebom. Bitewniaki są tak różne, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Lubisz klimaty fantasy? Kręcą Cię krasnoludy, elfy lub inne magiczne stworzenia? Koniecznie zapoznaj się z Warhammer Fantasy Battle lub Chronopią. A może interesuje cię tematyka historyczna? Jeśli tak, czeka na Ciebie, m.in. osadzony w realiach II wojny światowej Mein Panzer. A może wolisz klimaty science fiction? Tutaj niepodzielnie króluje najpopularniejszy obecnie system Warhammer 40 000.  

Warhammer 40 000            

Strategia, przez wielu określana jako klasyka gatunku, powołana została do życia w 1987 roku przez brytyjskie studio Games Workshop. Tłem fabularnym jest mroczna, niespokojna przyszłość, w której świat targany jest licznymi konfliktami, a ludzkość zagrożona jest przez obce rasy i heretyków, którzy oddają cześć okrutnym bogom. Płodność uniwersum mówi samo za siebie. Wystarczy spojrzeć na liczbę figurek, mat 
i plansz do gry, na mnogość akcesoriów urozmaicających rozgrywkę. Na podstawie świata Warhammera powstały liczne gry fabularne, komputerowe ( Crusade), bitewne, karciane i planszowe, następnie zrodziło się wiele książek przedstawiających przygody bohaterów uniwersum.  

Czy to dla mnie?            

Kręci cię to, ale nie wiesz, czy WH40k jest faktycznie dla Ciebie? Jest na to tylko jedna rada – wybierz się na turniej, zrób nalot na Games Room konwentowy, odwiedź najbliższy klub, gdzie konwentowicze grają w planszówki i gry bitewne. Dowiedz się od graczy, czym to wszystko jest, obserwuj walki, naucz się graćgra jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, a każda bitwa epicką przygodą.   Gdzie zobaczę graczy w akcji? Oto kilka najpopularniejszych imprez dla fanów:

Gnomicon (Szczyrk) – bogato wyposażony Games Room, turnieje i pokazy gier bitewnych;
Pyrkon i coroczny turniej klasy Master, czyli Wojna Światów 
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Warhammer 40k w Czyżowicach.  

A może znajdę graczy „na miejscu”?            

W Częstochowie również znajdują się miejsca, gdzie można zobaczyć, porozmawiać, dotknąć i… zagrać. Gdzie? Na pewno na Medalikonie, na Zrywkach w Klubokawiarni Ironii, niebawem zamierzamy zreaktywować Klub Gier Bitewnych "Rycerze y Kupcy" (stay watching ;))              

 //Karolina

 

Współpraca