Nazwa
Utworzone: 19.01.2017 10:08

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszej nazwy, poza, oczywiście: Czy nie dało się wybrać dłuższej nawy? (od razu odpowiadając: było to niemożliwe, bo wtedy nie zmieściłoby nam się na pieczątce, Częstochowskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury, Literatury i Fantastyki "Salt Lake City" to dostatecznie długa nazwa ;) ) jest: Dlaczego Salt Lake City?

Był taki czas, gdzieś pomiędzy 2007 a 2010 rokiem, gdzie zagrywaliśmy się w Neuroshimę. Dotarła do nas kiedyś plotka*, że ponoć lokacja Salt Lake City, zawarta w podręczniku do tego systemu, jest wzorowana na naszej rodzimej Częstochowie.

Gdy po raz pierwszy jechaliśmy z całą ekipą z programem na konwent (to był Porytkon 2008), nie będąc jeszcze oficjalnym stowarzyszeniem, a po prostu paczką przyjaciół, uznaliśmy, że dobrze by było się jakoś nazwać, żeby nie zostać już na zawsze "ekipą Kapadocji". Już wtedy przyjęliśmy nazwę Salt Lake City, na prześcieradle wymalowaliśmy koło z wbudowanym trójkątem i wmontowanym w to okiem, doczepiliśmy kij od szczotki i, uzbrojeni w taki niecodzienny sztandar, ruszyliśmy na podbój śląskiego fandomu.

nckjsnjd

*plotka okazała się prawdą ;)

Współpraca